II Niedziela Adwentu – Ogłoszenia (04.12.2022)

1. Rozpoczęliśmy dzisiaj trzydniowe Rekolekcje Adwentowe, które prowadzi Ks. dr hab. Zbigniew Zarembski, Profesor UMK w Toruniu. Bardzo serdecznie witamy Księdza Profesora w naszej Wspólnocie Parafialnej i życzymy, aby czuł się u nas jak w rodzinie. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.00 spotkanie z dziećmi, które przygotowują się do I Spowiedzi i I Komunii Świętej oraz z ich Rodzicami.
  2. Zorganizujmy sobie czas, aby wziąć udział w rekolekcjach, także w poniedziałek i we wtorek. W poniedziałek na godz. 11.00 do spowiedzi zapraszamy młodzież ze Szkoły Podstawowej w Chodczu a na godz. 15.00 dzieci z rodzicami. Poniedziałek, to dzień spowiedzi. Pół godziny przed każdą Mszą Świętą Księżą z dekanatu będą służyć w konfesjonałach. We wtorek nie będzie już tej możliwości. Zachęcamy do spowiedzi, bo tylko w sercu czystym ,pełnym łaski może narodzić się Jezus. We wtorek na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich chorych i osoby w podeszłym wieku. Prosimy domowników, aby zatroszczyli się o obecność chorych na tej Mszy, ponieważ zostanie im udzielony także Sakrament Chorych. Obłożnie chorych, którzy nie będą mogli przybyć do kościoła prosimy zapisywać w zakrystii, udamy się do Nich z posługą sakramentalną w środę ,zaraz po Rekolekcjach. Wioski od godz. 9.00 a miasto od godz. 15.00. Wszystkie ofiary składane na tacę podczas Mszy w poniedziałek i we wtorek niech będą wyrazem naszej wdzięczności Ojcu Rekolekcjoniście za trud głoszenia Słowa Bożego.
  3. Dzisiaj kolejny dzień Nowenny przed Jubileuszem 900 – lecia naszej Diecezji i przed Nawiedzeniem Matki Bożej. Modlitwa Nowenny po Mszy Świętej o godz. 17.00. Zapraszamy. Także dzisiaj przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach, przed kościołem do puszek zbieramy ofiary na ten cel.
  4. Przed kościołem rozprowadzamy także świece Caritas na wigilijny stół. Jest to piękne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Mała świeca w cenie 10 zł a duża w cenie 20 zł. Serdecznie polecamy.
  5. Roznoszenie opłatka w tym tygodniu od godz. 9.00: Środa – Chodecz, ul. Wojska Polskiego i do niej przyległe. Czwartek – Wola Adamowa i Nowiny. Piątek – Chodeczek, wszystkie bloki i domki,  Sobota – Chodecz,  Przemysłowa, Szkolna i Słoneczna .  Bardzo prosimy o życzliwość i chrześcijańskie przyjęcie. Jeśli kogoś nie było w domu, można opłatek nabyć u Pani Barbary w zakrystii.
  6. Jest jeszcze kilka kalendarzy ściennych na przyszły rok w cenie 10 zł. Do nabycia w zakrystii. Serdecznie polecamy.
  7. Polecamy tygodnik Idziemy a w nim ciekawe  artykuły:  Czas oczyszczenia, Cierpiący Kościół na wschodzie, Diabeł wymyśla nowe religie, Jak powstaje energia z atomu?  i inne.
  8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Na czas owocnego przeżycia Rekolekcji i cały nowy tydzień niech nam Bóg hojnie błogosławi.