Niedziela Palmowa – Ogłoszenia (24.03.2024)

1. Rozpoczęliśmy dzisiaj obchody Wielkiego Tygodnia, celebrując uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, aby tam przez odrzucenie, mękę, śmierć i zmartwychwstanie zbawić cały świat. Te najważniejsze wydarzenia zbawcze będziemy uroczyście celebrować w Święte Triduum Paschalne, tj. w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Zapraszamy wszystkich do licznego uczestnictwa, w czwartek i w piątek na godz. 17.00 a w sobotę na godz. 19.00. W Wielki Czwartek podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej dokonamy obrzędu umycia nóg 12 chłopcom, którzy przygotowują się do I Spowiedzi i I Komunii Świętej. W Wielki Piątek podczas adoracji krzyża będziemy zbierać ofiary na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Pamiętajmy, że chrześcijanie dzisiaj w Ziemi Świętej znajdują się w bardzo trudnej sytuacji materialnej z powodu trwającej wojny w Strefie Gazy. Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy od poświęcenia ognia przed kościołem, prosimy aby w sobotę na liturgię zabrać świece. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
  2. W Wielki Czwartek adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 20.00. W Wielki Piątek adoracja od godz. 9.00 do Liturgii Wielkiego Piątku. Prosimy grupy parafialne, zwłaszcza Koło Żywego Różańca i Asystę o wyznaczenie dyżurów adoracji. Zadbajmy o to, aby Pan Jezusa nie był sam.
  3. W Wielką Sobotę przynosimy do poświęcenia pokarmy na stół wielkanocny. Święcenie pokarmów tylko w kościele parafialnym od godz. 9.00 ,co pół godziny do godz. 14.00. Podczas święcenia pokarmów tradycyjnie będziemy zbierać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na potrzeby parafii. Za dzisiejsze ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  4. Na Rezurekcję, na godz. 6.00 w Niedzielę Wielkanocną zapraszamy Strażaków, Orkiestrę, Asystę, Ministrantów, Dziewczynki do sypania kwitków i wszystkich Parafian oraz Gości. Strażaków zapraszamy także do pełnienia warty przy Grobie Pańskim. W Wielkanoc nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.30.
  5. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę kancelaria będzie nieczynna. Wszystkie sprawy prosimy załatwiać do środy włącznie.
  6. Przypominamy, że w przyszłą sobotę, 30 marca zmieniamy czas z zimowego na letni. Przed pójściem na spoczynek przesuwamy wskazówki zegarka o godzinę do przodu.
  7. Jest jeszcze 5 wolnych miejsc na trzydniową pielgrzymkę w Bieszczady w maju.
  8. W minionym tygodniu na tacę inwestycyjną zebraliśmy 4 721 zł. Bóg zapłać za ofiary.
  9. Polecamy tygodnik Idziemy a w nim ciekawe artykuły: Cały do naśladowania, Zielony nieład, Głupota i ogłupienie, Męski czyli jaki?  i inne. Serdecznie polecamy.
  10. W minionym tygodniu do wieczności odeszła + Jadwiga Dolińska. Wieczny odpoczynek raczej jej dać Panie …
  11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Na święty czas naszych rekolekcji i cały nowy tydzień niech nam Bóg hojnie błogosławi.